Teenused

Saagimistööd

Alates augustist 2013 hakkame tootma ka elektriliinide sihtide rajamise lende. Kopteri all olevas saes on püstisuunalised keerlevad saeterad, mis lõikavad tõhusalt oksi.

Helikopterilt juhitava saega on hea lõigata elektriliinide kõrval kasvavate puude oksi. Näiteks tormide poolt elektriliinidele tekitatav kahju on välditav Eves-Airi ennetava saagimisteenuse abil. Oksate mahasaagimine toimub kiiresti ja säästab resursse. Oksad saetakse ära püstisuunas kogu tüve ulatuses. See meetod annab parema tulemuse kui tavaline puude laasimine.


Tõstetööd

- max. 250 kg kaaluvate esemete, nagu antennide ja mastide, ehitusmaterjalide, varuosade jne. tõstetöid ning erinevate esemete kohale toimetamist maastikul

- Mastide ja antennide asendus- ja lammutustöödElektriliinide kontroll-lennud

Elektriliinide kontroll-lendudel kasutatakse helikoptereid, mis on varustatud kontrolltarkvara ja –seadmetega, mille abil vôidakse lennu ajal loodetavalt dokumenteerida elektriliinidel vôi nende komponendidest leitud vead ja hälved.

Elektriliinide kontroll-lennust tehakse kliendile alati kirjalik aruanne, mille abil parandus- ja hooldustööde planeerimine on lihtne ja tõhus.

Raport sisaldab selgeid kaarte ning vajaduse korral kopteri kaameraga salvestatud kõrgresolutsioonilisi pilte avastatud hälbe- või veakohtadest.

Vajaduse korral on võimalik ka lennu ajal pöörata kaameraraami helikopteri kabiinist soovitud asendisse, mis võimaldab teostada nii püsti, õhust otse alla suunatud kui ka erinurgakraadidega viltufilmimisi.

Helikopteri arvuti kaardiprogramm salvestab alati lendamise marsruudi ning salvestab oma andmebaasi pildistatud still-fotode kohamärgid. Andmebaas sisaldab iga pildi salvestamise kuupäeva, kellaaega ning asukoha koordinaate, lennusuunda ja –kõrgust pildistamise hetkel. Pildistamise kohaandmete kaardina võib kasutada igasugust kaarti, mis on kalibreeritud helikopteri arvutile.

Filmimislennud

Eves-Air Oy-l on Soome turul kõige tugevam, aastakümnete ja kümmnete tuhandete lennutundide kogemus erinevatest õhust filmimistest. Pakume klientidele kogenud , professionaalset filmijat ning sellel alal uusimaid kaameraid tippoptikaga varustatud.

Videofilmimised

Eves-Air Oy 4-teljeline, gyrostabiliseeritud Polytech / Flir- videokaamera mis pakub kvaliteetset, värisemisvaba videot mh. teleuudistele, tootmisettevõtetele ja reklaamiagentuuridele.

Kaugkütte- ja elektrivõrkude infrapunafilmimised

Kaugküttevõrgu leke tekitab alati pinnases temperatuurierinevuse. Meie proffesionaalse FLIR kaameraga on lihtne leida ja lokaliseerida juba 400 m kõrguselt maapinnast kaugküttetorude lekkekohad.

Infrapunakaamera võimaldab kiiresti leida ka elektriliinidel ülekuumenenud kohad.

Lisaks pakume infrapunakaameraga põhjavee lättekohtade otsingulendusid näiteks inseneribüroodele ning geoloogiaga tegelevatele firmatele.


© Eves-Air Oy